FilaNexus Find filament deals →

Brand

Polymaker filament prices

Polymaker's cheapest confirmed filament is Polymaker PETG 1 kg (New Formula) at $18.99/kg from Polymaker. 5 offers tracked across PETG and PLA+.

Every Polymaker price we track

ProductTypeStorePackPricePer kgChecked
Polymaker PETG Clear 3 kgPETGPolymaker3 kg$49.99$16.66/kgSep 28, 2026
Polymaker PETG 1 kg (New Formula)PETGPolymaker1 kg$18.99$18.99/kgSep 28, 2026
Polymaker PETG 1 kg (colors)PETGPolymaker1 kg$19.99$19.99/kgSep 27, 2026
Polymaker PLA Pro 1 kgPLA+Polymaker1 kg$23.99$23.99/kgSep 28, 2026
Polymaker PETG Galaxy 1 kgPETGPolymaker1 kg$24.99$24.99/kgSep 28, 2026

Best Polymaker price by quantity

BuyingCheapest optionPer kgYou payHow the price is reached
1 kg Polymaker PETG 1 kg (New Formula) · Polymaker $18.99/kg $18.99 for 1.00 kg single pack
4 kg Polymaker PETG 1 kg (New Formula) · Polymaker $16.14/kg $64.57 for 4.00 kg 4 packs · 15% off 4+
6 kg Polymaker PETG 1 kg (New Formula) · Polymaker $14.24/kg $85.45 for 6.00 kg 6 packs · 25% off 6+
10 kg Polymaker PETG 1 kg (New Formula) · Polymaker $12.34/kg $123.43 for 10.00 kg 10 packs · 35% off 10+

How these prices are worked out

Every price is divided by the net weight of filament in the pack, not the shipping weight, so a single spool and a 10 kg bundle can be compared on the same scale. Multi-spool tier discounts and minimum-order coupon codes are applied at the quantity you pick, which is why the cheapest option changes as you buy more. Prices marked unconfirmed haven't been re-checked recently and are ranked below the rest. More on the method.

Polymaker filament types

PETGPLA+

Where to buy

Sold at Polymaker.

Polymaker

Visit the Polymaker store

Prices last checked Sep 28, 2026 · US prices in USD · shipping and sales tax not included. Always confirm the final price at the store before you buy.