Brand
ERYONE filament prices
ERYONE's cheapest confirmed filament is ERYONE PLA 1 kg (Black) at $19.99/kg from ERYONE. 5 offers tracked across PLA, PETG, ABS, ASA and TPU.
ERYONE's range, cheapest of each
One line per material ERYONE sells, at its lowest confirmed cost per kilogram. A row marked cheapest anywhere is the best price for that material on the whole site — not just the best ERYONE does.
| Material | Cheapest ERYONE offer | Pack | Price | Per kg | vs market avg |
|---|---|---|---|---|---|
| PLA | ERYONE PLA 1 kg (Black) | 1 kg | $19.99 | $19.99/kg | −3% |
| PETG | ERYONE PETG 1 kg (Black) | 1 kg | $19.99 | $19.99/kg | +5% |
| ABS | ERYONE ABS 1 kg (Black) | 1 kg | $19.99 | $19.99/kg | −2% |
| ASA | ERYONE ASA 1 kg (Black) | 1 kg | $24.99 | $24.99/kg | +13% |
| TPU | ERYONE TPU 95A 1 kg (Black) | 1 kg | $25.99 | $25.99/kg | −2% |
Every ERYONE price we track
| Product | Type | Store | Pack | Price | Per kg | Checked |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ERYONE PLA 1 kg (Black) | PLA | ERYONE | 1 kg | $19.99 | $19.99/kg | Oct 1, 2026 |
| ERYONE PETG 1 kg (Black) | PETG | ERYONE | 1 kg | $19.99 | $19.99/kg | Oct 2, 2026 |
| ERYONE ABS 1 kg (Black) | ABS | ERYONE | 1 kg | $19.99 | $19.99/kg | Oct 2, 2026 |
| ERYONE ASA 1 kg (Black) | ASA | ERYONE | 1 kg | $24.99 | $24.99/kg | Oct 2, 2026 |
| ERYONE TPU 95A 1 kg (Black) | TPU | ERYONE | 1 kg | $25.99 | $25.99/kg | Oct 2, 2026 |
Best ERYONE price by quantity
| Buying | Cheapest option | Per kg | You pay | How the price is reached |
|---|---|---|---|---|
| 1 kg | ERYONE PLA 1 kg (Black) · ERYONE | $19.99/kg | $19.99 for 1.00 kg | single pack |
| 4 kg | ERYONE PLA 1 kg (Black) · ERYONE | $19.99/kg | $79.96 for 4.00 kg | 4 packs |
| 6 kg | ERYONE PLA 1 kg (Black) · ERYONE | $19.99/kg | $119.94 for 6.00 kg | 6 packs |
| 10 kg | ERYONE PLA 1 kg (Black) · ERYONE | $19.99/kg | $199.90 for 10.00 kg | 10 packs |
How these prices are worked out
Every price is divided by the net weight of filament in the pack, not the shipping weight, so a single spool and a 10 kg bundle can be compared on the same scale. Multi-spool tier discounts and minimum-order coupon codes are applied at the quantity you pick, which is why the cheapest option changes as you buy more. Prices marked unconfirmed haven't been re-checked recently and are ranked below the rest. More on the method.
ERYONE filament types
Where to buy
Sold at ERYONE.
Prices last checked Oct 2, 2026 · US prices in USD · shipping and sales tax not included. Always confirm the final price at the store before you buy.
Some store links are affiliate links: if you buy through one, FilaNexus may earn a small commission at no extra cost to you. Rankings are never affected. Affiliate disclosure.