Brand
Anycubic filament prices
Anycubic's cheapest confirmed filament is Anycubic PETG Translucent Mix & Match 1 kg (Clear) at $14.99/kg from Anycubic. 10 offers tracked across PLA, PETG, ABS, ASA and TPU.
Anycubic's range, cheapest of each
One line per material Anycubic sells, at its lowest confirmed cost per kilogram. A row marked cheapest anywhere is the best price for that material on the whole site — not just the best Anycubic does.
| Material | Cheapest Anycubic offer | Pack | Price | Per kg | vs market avg |
|---|---|---|---|---|---|
| PLA Cheapest anywhere | Anycubic PLA Basic 10 kg (10 × 1 kg) | 10 × 1.00 kg | $91.99 | $9.20/kg | −56% |
| PETG | Anycubic PETG Refill 10 kg (White) | 10 kg | $89.99 | $9.00/kg | −53% |
| ABS | Anycubic ABS 10 kg (Black) | 10 kg | $141.54 | $14.15/kg | −31% |
| ASA | Anycubic ASA 10 kg (Black) | 10 kg | $154.84 | $15.48/kg | −30% |
| TPU | Anycubic TPU 95A 10 kg (Black) | 10 kg | $170.99 | $17.10/kg | −35% |
Every Anycubic price we track
| Product | Type | Store | Pack | Price | Per kg | Checked |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Anycubic PETG Refill 10 kg (White) | PETG | Anycubic | 10 kg | $89.99 | $9.00/kg | Oct 1, 2026 |
| Anycubic PLA Basic 10 kg (10 × 1 kg) | PLA | Anycubic | 10 × 1.00 kg | $91.99 | $9.20/kg | Sep 30, 2026 |
| Anycubic ABS 10 kg (Black) | ABS | Anycubic | 10 kg | $141.54 | $14.15/kg | Oct 1, 2026 |
| Anycubic PETG Translucent Mix & Match 1 kg (Clear) | PETG | Anycubic | 1 kg | $14.99 | $14.99/kg | Oct 1, 2026 |
| Anycubic ASA 10 kg (Black) | ASA | Anycubic | 10 kg | $154.84 | $15.48/kg | Oct 1, 2026 |
| Anycubic PLA Basic Mix & Match 1 kg (White) | PLA | Anycubic | 1 kg | $15.99 | $15.99/kg | Oct 1, 2026 |
| Anycubic TPU 95A 10 kg (Black) | TPU | Anycubic | 10 kg | $170.99 | $17.10/kg | Oct 1, 2026 |
| Anycubic ABS 1 kg (Black) | ABS | Anycubic | 1 kg | $21.99 | $21.99/kg | Oct 1, 2026 |
| Anycubic ASA 1 kg (Black) | ASA | Anycubic | 1 kg | $25.99 | $25.99/kg | Oct 1, 2026 |
| Anycubic TPU 95A 1 kg (Black) | TPU | Anycubic | 1 kg | $25.99 | $25.99/kg | Oct 1, 2026 |
Best Anycubic price by quantity
| Buying | Cheapest option | Per kg | You pay | How the price is reached |
|---|---|---|---|---|
| 1 kg | Anycubic PETG Translucent Mix & Match 1 kg (Clear) · Anycubic | $14.99/kg | $14.99 for 1.00 kg | single pack |
| 4 kg | Anycubic PETG Translucent Mix & Match 1 kg (Clear) · Anycubic | $14.99/kg | $59.96 for 4.00 kg | 4 packs |
| 6 kg | Anycubic PETG Translucent Mix & Match 1 kg (Clear) · Anycubic | $14.99/kg | $89.94 for 6.00 kg | 6 packs |
| 10 kg | Anycubic PETG Refill 10 kg (White) · Anycubic | $9.00/kg | $89.99 for 10.00 kg | single pack |
How these prices are worked out
Every price is divided by the net weight of filament in the pack, not the shipping weight, so a single spool and a 10 kg bundle can be compared on the same scale. Multi-spool tier discounts and minimum-order coupon codes are applied at the quantity you pick, which is why the cheapest option changes as you buy more. Prices marked unconfirmed haven't been re-checked recently and are ranked below the rest. More on the method.
Anycubic filament types
Where to buy
Sold at Anycubic.
Prices last checked Oct 1, 2026 · US prices in USD · shipping and sales tax not included. Always confirm the final price at the store before you buy.