Brand
Geeetech filament prices
Geeetech's cheapest confirmed filament is Geeetech PETG 1 kg (Black) at $9.49/kg from Geeetech. 5 offers tracked across PLA, PETG, ABS, Matte and TPU.
Geeetech's range, cheapest of each
One line per material Geeetech sells, at its lowest confirmed cost per kilogram. A row marked cheapest anywhere is the best price for that material on the whole site — not just the best Geeetech does.
| Material | Cheapest Geeetech offer | Pack | Price | Per kg | vs market avg |
|---|---|---|---|---|---|
| PLA | Geeetech PLA 1 kg (Black) | 1 kg | $9.79 | $9.79/kg | −53% |
| PETG | Geeetech PETG 1 kg (Black) | 1 kg | $9.49 | $9.49/kg | −50% |
| ABS Cheapest anywhere | Geeetech ABS+ 1 kg (Black) | 1 kg | $9.69 | $9.69/kg | −53% |
| TPU | Geeetech TPU 1 kg (Black) | 1 kg | $16.89 | $16.89/kg | −36% |
No ASA price tracked for Geeetech yet.
Every Geeetech price we track
| Product | Type | Store | Pack | Price | Per kg | Checked |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Geeetech PETG 1 kg (Black) | PETG | Geeetech | 1 kg | $9.49 | $9.49/kg | Oct 2, 2026 |
| Geeetech ABS+ 1 kg (Black) | ABS | Geeetech | 1 kg | $9.69 | $9.69/kg | Oct 2, 2026 |
| Geeetech PLA 1 kg (Black) | PLA | Geeetech | 1 kg | $9.79 | $9.79/kg | Oct 2, 2026 |
| Geeetech Matte PLA 1 kg (Black) | Matte | Geeetech | 1 kg | $10.49 | $10.49/kg | Oct 2, 2026 |
| Geeetech TPU 1 kg (Black) | TPU | Geeetech | 1 kg | $16.89 | $16.89/kg | Oct 2, 2026 |
Best Geeetech price by quantity
| Buying | Cheapest option | Per kg | You pay | How the price is reached |
|---|---|---|---|---|
| 1 kg | Geeetech PETG 1 kg (Black) · Geeetech | $9.49/kg | $9.49 for 1.00 kg | single pack |
| 4 kg | Geeetech PETG 1 kg (Black) · Geeetech | $9.49/kg | $37.96 for 4.00 kg | 4 packs |
| 6 kg | Geeetech PETG 1 kg (Black) · Geeetech | $9.49/kg | $56.94 for 6.00 kg | 6 packs |
| 10 kg | Geeetech PETG 1 kg (Black) · Geeetech | $9.49/kg | $94.90 for 10.00 kg | 10 packs |
How these prices are worked out
Every price is divided by the net weight of filament in the pack, not the shipping weight, so a single spool and a 10 kg bundle can be compared on the same scale. Multi-spool tier discounts and minimum-order coupon codes are applied at the quantity you pick, which is why the cheapest option changes as you buy more. Prices marked unconfirmed haven't been re-checked recently and are ranked below the rest. More on the method.
Geeetech filament types
Where to buy
Sold at Geeetech.
Prices re-read every 4 hours, and every link is checked daily against the price the store page shows. How we check
Prices last checked Oct 2, 2026 · US prices in USD · shipping and sales tax not included. Always confirm the final price at the store before you buy.
Some store links are affiliate links: if you buy through one, FilaNexus may earn a small commission at no extra cost to you. Rankings are never affected. Affiliate disclosure.