Store
Polymaker filament prices
The cheapest filament we've confirmed at Polymaker is Polymaker PETG 1 kg (New Formula) at $18.99/kg. 5 offers tracked from 1 brand.
Filament prices at Polymaker
| Product | Type | Brand | Pack | Price | Per kg | Checked |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Polymaker PETG Clear 3 kg | PETG | Polymaker | 3 kg | $49.99 | $16.66/kg | Sep 28, 2026 |
| Polymaker PETG 1 kg (New Formula) | PETG | Polymaker | 1 kg | $18.99 | $18.99/kg | Sep 28, 2026 |
| Polymaker PETG 1 kg (colors) | PETG | Polymaker | 1 kg | $19.99 | $19.99/kg | Sep 27, 2026 |
| Polymaker PLA Pro 1 kg | PLA+ | Polymaker | 1 kg | $23.99 | $23.99/kg | Sep 28, 2026 |
| Polymaker PETG Galaxy 1 kg | PETG | Polymaker | 1 kg | $24.99 | $24.99/kg | Sep 28, 2026 |
Current Polymaker offers
- PETG flash sale — 15% off 4+, 25% off 6+, 35% off 10+
- Bundle builder — 5% off 4+, 10% off 6+, 15% off 10+
- HT-PLA Pro launch
Best Polymaker price by quantity
| Buying | Cheapest option | Per kg | You pay | How the price is reached |
|---|---|---|---|---|
| 1 kg | Polymaker PETG 1 kg (New Formula) · Polymaker | $18.99/kg | $18.99 for 1.00 kg | single pack |
| 4 kg | Polymaker PETG 1 kg (New Formula) · Polymaker | $16.14/kg | $64.57 for 4.00 kg | 4 packs · 15% off 4+ |
| 6 kg | Polymaker PETG 1 kg (New Formula) · Polymaker | $14.24/kg | $85.45 for 6.00 kg | 6 packs · 25% off 6+ |
| 10 kg | Polymaker PETG 1 kg (New Formula) · Polymaker | $12.34/kg | $123.43 for 10.00 kg | 10 packs · 35% off 10+ |
How these prices are worked out
Every price is divided by the net weight of filament in the pack, not the shipping weight, so a single spool and a 10 kg bundle can be compared on the same scale. Multi-spool tier discounts and minimum-order coupon codes are applied at the quantity you pick, which is why the cheapest option changes as you buy more. Prices marked unconfirmed haven't been re-checked recently and are ranked below the rest. More on the method.
Brands at Polymaker
Polymaker.
Filament types
Prices last checked Sep 28, 2026 · US prices in USD · shipping and sales tax not included. Always confirm the final price at the store before you buy.